Faq | Baza wiedzy | Rejestracja | Logowanie | Wtorek, 04-12-2012, 21:27
Start / Inne / Doradcy finansowi / praca bankowca jest REWELACYJNA!!!
praca bankowca jest REWELACYJNA!!!
Autor Treść
Edek_Wittbrodt
Zaawansowany
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-05, 18:59
Tematów: 69
Posty: 41
praca bankowca jest REWELACYJNA!!! 2011-12-30, 04:11
 
Praca w banku kojarzy się zazwyczaj z wysokimi zarobkami oraz dużym prestiżem. Aby jednak stać się pracownikiem banku musimy przebrnąć przez cały szereg rozmaitych prób, egzaminów, sprawdzianów i testów, które mają za zadanie sprawdzenie naszej wiedzy, charakteru. Często egzaminy te są bardzo subiektywne i nie mają nic wspólnego z oceną naszej przydatności dla banku. Jeśli tą drogą nie udało nam się dostać do banku możemy spróbować z drugiej strony, a mianowicie otworzyć placówkę partnerską banku. Taką możliwość dają m.in. bank PKO BP, Dominet Bank czy BPH. Pierwsza placówka BPH powstała w 2004 roku, a więc tego typu działalność jest dość innowacyjna. W 2006 roku placówek takich było już ponad 600. Miesięcznik Forbs uznał placówki tego banku za najbardziej perspektywiczny system partnerski. Aby zostać partnerem banku wbrew powszechniej opinii nie trzeba być wcale bankowcem i posiadać wykształcenia w tym kierunku. Oczywiście proces weryfikacji na początku wydaje się dość skomplikowany. W pierwszej kolejności należy udać się do oddziału banku, który chcemy reprezentować. Tam przechodzimy pierwszą rozmowę kwalifikacyjną. Bank chce bowiem wiedzieć dlaczego chcemy sprzedawać jego produkty. Ponadto chce sprawdzić czy znamy rynek bankowy i czy jesteśmy dobrymi sprzedawcami. Jeśli uda nam się przejść pomyślnie rozmowę, zostaniemy umówieni na spotkanie w oddziale regionalnym, gdzie zostanie podjęta ostateczna decyzja. Zanim to jednak nastąpi musimy udowodnić, iż posiadamy odpowiedni lokal, a jego lokalizacja doskonale nadaje się na agencję bankową. Ponadto trzeba wystąpić do sądu o zaświadczenie o niekaralności, prowadzić działalność gospodarczą i nie zalegać z opłatami wobec urzędu skarbowego oraz wobec zus. Bank sprawdza również czy jesteśmy wiarygodni pod względem finansowym, a mianowicie czy mamy środki na zakup wyposażenia, dzierżawę terminalu POS, zabezpieczenia itd.
Jeśli przeszliśmy pomyślnie proces weryfikacji bank skieruje nas(lub naszych pracowników) na szkolenie. Ma ono na celu nabycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności związanych z prowadzeniem agencji bankowej oraz zaznajomienie z polityką banku. Ostatnim etapem "negocjacji" z bankiem jest podpisanie umowy agencyjnej opartej na postanowieniach kodeksu cywilnego.Koszty inwestycji w lokal i jego wyposażenie ponosimy sami. Jego wysokość uzależniona jest oczywiście od liczby stanowisk obsługi. Przyjmując, że nasza placówka będzie posiadała jedno stanowisko kasowe na otwarcie agencji powinniśmy zarezerwować około 20 000 tysięcy złotych. Głównymi wydatkami będą: zakup mebli,komputera, sejfu oraz wizualizacja placówki. Pamiętać należy, że wartość marki jaką udostępnia nam BPH zdecydowanie przewyższa wartość inwestycji jaką ponosimy otwierając placówkę. Działanie pod szyldem BPH zwiększa naszą wiarygodność i jest reklamą „samą w sobie”. Klient zdecydowanie chętniej zaciągnie kredyt w placówce z wizerunkiem BPH czy PKO, aniżeli w firmach pożyczkowych nieznanej marki. Podświadomie bowiem kojarzy bank BPH jako solidną firmę i rzetelnego partnera. Kolejną kwestią są możliwe zyski. Otóż w 2004 roku średnia wartość miesięcznych przychodów nowych wówczas placówek BPH wynosiła ponad 7 000złotych. Są to oczywiście nasze zyski jako partnera, z których musimy pokryć wszelkie koszty związane z naszą działalnością. W kolejnych latach przychody placówek partnerskich zdecydowanie wzrosły i wahały się w granicach 10-30 tysięcy złotych. Takie kwoty miesięcznych przychodów pozwalają nam nie tylko na pokrycie kosztów i bardzo dobrą wypłatę, ale również na rozwój i inwestycje.
Gość
Niezalogowany
[ Profil]
praca bankowca jest REWELACYJNA!!! 2012-02-20, 17:30
 
To kolejny przykład dla którego unikam banków jak mogę.
[Strona 1 z 1] [Posty: 1]
Zaloguj się by dodawać wątki
Kto przegląda forum
Na forum jest: 6 użytkowników | 0 zarejestrowanych | 6 gości (bazuje na użytkownikach aktywnych w ciągu ostatnich 3 minut)
Najwięcej użytkowników online (778) było 02-08-2011
Statystyki
Liczba wątków: 5672 | Liczba komentarzy: 19314 | Liczba użytkowników: 3151 | Najnowszy użytkownik: piotr_motyka
Logowanie
Nazwa użytkownika: Hasło:
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
Szukaj na forum