Faq | Baza wiedzy | Rejestracja | Logowanie | Czwartek, 10-05-2012, 12:00
Autor Treść
skfksofksofks
Początkujący
[ Profil]

Dołączył(a): 2011-03-08, 11:31
Tematów: 4
Posty: 8
raty a leasing 2011-03-13, 11:31
 
hej, jaka jest roznica pomiedzy zakupem czego na raty a wzieciem w leasing na firme?
Mundi
Początkujący
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-31, 06:47
Tematów: 2
Postów: 52
raty a leasing 2011-03-14, 04:05
 
http://centrumkredytowe.com/12-Leasingi.htm

"Forma finansowania w ramach której jedna ze stron umowy (finansujący, leasingodawca) przekazuje drugiej stronie (korzystającemu, leasingobiorcy) prawo do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty (raty leasingowe)."
Mustafa2
Początkujący
[ Profil]

Dołączył(a): 2011-01-01, 08:14
Tematów: 0
Postów: 7
raty a leasing 2011-03-16, 13:02
 
no dobra, ale dalej nie wiemy jaka jest roznica w tych dwoch przypadkach?
Karolina
Początkujący
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-14, 14:52
Tematów: 0
Postów: 11
raty a leasing 2011-03-18, 16:55
 
przy leasingu sa jasno okreslone reguly. minimalna wpłata własna nie moze wynosic mniej niz 10%. a CZas na jaki bierzesz leasing, do 8 lat.
Emilia
Początkujący
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-11, 09:53
Tematów: 3
Postów: 27
raty a leasing 2011-03-19, 21:45
 
Ciocia Wikiedia Radzi w tej sprawie nastepujaco:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leasing

"Leasing jest umownym stosunkiem cywilnoprawnym. W ramach leasingu jedna ze stron umowy (finansujący, leasingodawca) przekazuje drugiej stronie (korzystającemu, leasingobiorcy) prawo do korzystania z określonej rzeczy na pewien uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty (raty leasingowe). Nazwa leasing pochodzi od angielskiego słowa to lease oznaczającego tyle, co nająć, wydzierżawić (prawo anglosaskie nie odróżnia najmu od dzierżawy, tak samo jak nie odróżnia od nich leasingu)."
Emilia
Początkujący
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-11, 09:53
Tematów: 3
Postów: 27
raty a leasing 2011-03-20, 18:15
 
Dalej jeszcz jest wiele rodzajow leasingu :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leasing#Rodzaje_leasingu

"Biorąc pod uwagę liczbę stron biorących udział w transakcji leasingowej wyróżnia się: leasing bezpośredni (gdy producent zawiera umowę bezpośrednio z użytkownikiem) leasing pośredni (w transakcji uczestniczą więcej niż dwie strony, tzn. między producentem a użytkownikiem występuje wyspecjalizowane przedsiębiorstwo leasingowe). Za użytkowanie obiektu leasingobiorca płaci w określonych terminach raty leasingowe składające się z dwóch części: składnika kapitałowego odzwierciedlającego wartość użytkowanego obiektu przypadającego na okres leasingu i składnika odsetkowego stanowiącego wynagrodzenie dla leasingodawcy. Leasing operacyjny polega na czasowym przekazaniu w użytkowanie dobra inwestycyjnego. Czas ten jest z reguły krótszy niż okres normatywnego zużycia leasingowanej rzeczy. Raty leasingowe stanowią dla Korzystającego koszt uzyskania przychodu, a przedmiot leasingu nie podlega u niego amortyzacji. W umowie leasingu operacyjnego Korzystający może mieć zagwarantowane prawo zakupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy, za określoną z góry wartość końcową powiększoną o podatek od towarów i usług (VAT). Leasing finansowy (kapitałowy) polega na oddaniu rzeczy w użytkowanie, w zamian za raty leasingowe. Przedmiot leasingu jest własnością Finansującego, amortyzuje go Korzystający, natomiast przeniesienie tytułu własności może być zagwarantowane w umowie. Firma zwiększa więc wartość swojego majątku nie ponosząc dodatkowych kosztów po zakończeniu umowy, a zwiększona forma amortyzacji pozwala regulować jej koszty i dochody. Leasing finansowy, podobnie jak operacyjny, charakteryzuje się tym, iż zawiera klauzulę opcji na sprzedaż przedmiotu leasingu po zakończeniu okresu umowy. Oznacza to iż Korzystający ma prawo wykupu (przeniesienia własności) rzeczy oddanej mu w leasing. Leasing finansowy jest więc zbliżony do kredytu lub pożyczki. Przedmiotem "pożyczki" jest tu środek trwały a nie gotówka. Rata leasingowa w leasingu finansowym podzielona jest na część kapitałową i odsetkową. Część odsetkowa stanowi koszt uzyskania przychodu u Korzystającego, a część kapitałowa traktowana jest jak kapitał przy operacji kredytowej - obniża zysk po opodatkowaniu u Korzystającego. Leasing finansowy dla celów podatku VAT rozliczany jest tak jak leasing operacyjny. W przypadku leasingu finansowego podatek VAT od rat leasingowych jest płatny z góry za cały okres trwania umowy leasingu (zazwyczaj w ciągu 7 dni po odbiorze przedmiotu leasingu), inaczej niż w leasingu operacyjnym gdzie podatek VAT jest płatny z każdą ratą leasingową. Leasing zwrotny występuje, gdy firma posiada liczne środki trwałe, nie posiada jednak gotówki, której potrzebuje; może wtedy oddać część majątku trwałego firmie leasingowej w zamian za gotówkę i wziąć te środki w leasing; dzięki takiemu zabiegowi firma ma jednorazowy zastrzyk gotówki."
[Strona 1 z 2] [Posty: 8]
Zaloguj się by dodawać wątki
Kto przegląda forum
Na forum jest: 5 użytkowników | 0 zarejestrowanych | 5 gości (bazuje na użytkownikach aktywnych w ciągu ostatnich 3 minut)
Najwięcej użytkowników online (778) było 02-08-2011
Statystyki
Liczba wątków: 5517 | Liczba komentarzy: 18184 | Liczba użytkowników: 3006 | Najnowszy użytkownik: prv.finance
Logowanie
Nazwa użytkownika: Hasło:
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
Szukaj na forum