Faq | Baza wiedzy | Rejestracja | Logowanie | Poniedziałek, 18-02-2013, 17:03
Autor Treść
skazany-na-sukces
Wie o co chodzi
[ Profil]

Dołączył(a): 2011-05-05, 12:05
Tematów: 14
Posty: 9
inwestujcie w złoto!!!! 2011-12-29, 08:26
 
czy wiecie, ze zloto jeszcze nigdy nie było takie drogie! złoto drożeje nieprzerwanie już 11. rok z rzędu. na wzroście cen tego kruszcu można zarabiać na wiele sposobów. niektóre są jednak ryzykowne... przeciez złoto zawsze było pewną lokatą kapitału. chroni oszczędności, ponieważ jego siła nabywcza nie zmniejsza się z czasem, w przeciwieństwie do pieniądza papierowego, który traci wartość. złoto jest hitem inwestycyjnym ostatnich lat. to jeden z najstarszych i najpewniejszych sposobów na przechowywanie majątku, co jest szczególnie ważne w niepewnych czasach, w jakich przyszło nam żyć. czynnikiem, który wpływa na stały wzrost ceny kruszcu, jest przede wszystkim wzrost inflacji i rosnący dług publiczny, niepewna sytuacja ekonomiczna na świecie, konflikty polityczne oraz deficyt na rynku złota. kruszcu jest na świecie ograniczona ilość, w przeciwieństwie do papierowych pieniędzy, które zawsze można stworzyć w dowolnej ilości. tak, jak obecnie robią to banki centralne w USA czy europie. przeciez w złoto można inwestować na kilka sposobów. jednak najprościej kupić je w postaci sztabek czy monet bulionowych. inwestycje w złoto to również zakup certyfikatów inwestycyjnych, certyfikatów strukturyzowanych na giełdzie lub kontraktów terminowych na złoto w internecie, czyli rynek forex. inwestowanie w złoto w postaci „papierowej” jest wyraźnie tańsze, ale obarczone większym ryzykiem. kiedy trend się odwróci i cena złota zacznie spadać, problemy z wyjściem z inwestycji mogą pojawić się błyskawicznie. zakup złota fizycznego jest z kolei droższy, bo sprzedawcy doliczają ok. 10% marży. jednak daje poczucie większego bezpieczeństwa.
Wavis
Wie o co chodzi
[ Profil]

Dołączył(a): 2011-01-07, 05:41
Tematów: 12
Postów: 40
inwestujcie w złoto!!!! 2011-12-29, 17:58
 
racja! złoto wciąż drożeje! jesli ktos kupił złoto w ostatnich 10 latach, a teraz ma lepszy i pewniejszy pomysł na zainwestowanie tych pieniędzy, to jak najbardziej można je sprzedać. ale jeżeli chciałoby się złoto sprzedać tylko po to, żeby zrealizować zysk, to spokojnie można poczekać. bo nie stanie się tak, że nagle, w ciągu kilku dni, wartość złota spadnie na przykład o połowę.
toruniak
Początkujący
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-14, 00:11
Tematów: 5
Postów: 7
inwestujcie w złoto!!!! 2011-12-29, 20:41
 

niby tak łatwo teraz duza ilosc złota kupic? to bzdura! gdzies czytalem, ze zapotrzebowanie na złoto generują trzy główne źródła. największym źródłem jest przemysł jubilerski, który zagarnia ponad 60% nowego wydobycia. złoto jest drogie, trzeba miec szmal, zeby zakupic kilka sztabek, bo mniejsze inwestycje sie nie oplacaja po prostu!
Kto przegląda forum
Na forum jest: 5 użytkowników | 0 zarejestrowanych | 5 gości (bazuje na użytkownikach aktywnych w ciągu ostatnich 3 minut)
Najwięcej użytkowników online (778) było 02-08-2011
Statystyki
Liczba wątków: 5693 | Liczba komentarzy: 19761 | Liczba użytkowników: 3181 | Najnowszy użytkownik: pożyczki gotówkowe
Logowanie
Nazwa użytkownika: Hasło:
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
Szukaj na forum