Faq | Baza wiedzy | Rejestracja | Logowanie | Poniedziałek, 18-02-2013, 17:04
Autor Treść
milosnik-bankowosci
Wie o co chodzi
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-05, 06:37
Tematów: 14
Posty: 122
jak to jest z tym inwestowaniem? 2011-12-27, 22:58
 
mowcie co chcecie, ale ja uwazam, ze jestesmy konserwatywnym narodem! większość polaków w stosunku do nowości w usługach finansowych jest nieufna, ostrożna i raczej konserwatywna. wybiera rozwiązania sprawdzone, powszechnie znane i dodatkowo najlepiej z gwarantowaną stopą zwrotu. wydaje się, że głównym powodem jest to, iż konsumentom zależy najbardziej na poziomie bezpieczeństwa oszczędności. polacy nie chcą inwestować w usługi, gdzie możliwość osiągnięcia większych aniżeli na standardowej lokacie zysków jest obciążona większym ryzykiem, na przykład niebezpieczeństwem utraty części swoich pieniędzy. ilekroc pytam znajomych o najistotniejsze kryterium wyboru oferty bankowej, tyle razy odpowiadają, ze jest to poziom bezpieczeństwa lokowanych oszczędności. a jesli mają do czynienia z nowością na rynku finansowym, trudno przewidzieć poziom tego bezpieczeństwa, jak i stopień obciążenia ryzykiem. zarówno nieznajomość innowacji na rynku usług finansowych, jak i obawa o własne oszczędności w powiązaniu z ich poziomem bezpieczeństwa jest głównym czynnikiem unikania nowych rozwiązań na rynku finansowym. polacy wybierają produkty obarczone niskim ryzykiem i to raczej oszczędnościowe niż inwestycyjne. pozytywne prognozy dla rynku gospodarczego i poprawa nastrojów na globalnych rynkach z kolei sprawiła, że ludzie zainteresowali się inwestycjami w fundusze kapitałowe oraz inwestycyjne. ludzie ucza się inwestować w skali długoterminowej i na szerszą skalę z równoważeniem ryzyka instrumentów finansowych. zauwazylem, ze ludzie jesli posiadają nadwyżkę środków, to zazwyczaj lokują ją w bezpiecznych produktach, głównie na lokatach terminowych, choć generalnie wybierają lokaty rentierskie, w których zysk wypłacany jest kwartalnie lub miesięcznie. to pozwala im kontrolować bieżące wpływy zysków i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. poza tego typu usługą, klienci wybierają lokaty terminowe ze stałą stopą oprocentowania zakładane na okres do 12 miesięcy. a moze czasem warto zaryzykowac i zainwestowac w nowe formy bankowe? jak fundusze inwestycyjne, które mogą być mniej lub bardziej ryzykowne niż fundusze akcji, lub też obciążone niskim ryzykiem fundusze obligacji. co myslicie? jestem ciekaw waszych opini?
Kotuś1983
Początkujący
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-02, 18:06
Tematów: 7
Postów: 14
jak to jest z tym inwestowaniem? 2011-12-28, 23:10
 
dajcie spokój. bankom juz bym nie zaufał... lepiej zbierac kaskę w skarpetę. pamiętam jak wszyscy śmieli się z kaczyńskiego, że nie ma konta :P dopiero teraz widzę, ze to nie głupi człowiek i trzeba brać przykład z kaczorka. bo lepiej trzymać w skarpecie. banki to tylko nas łupią! kto sie zgadza? łapka w górę! :D
Kto przegląda forum
Na forum jest: 5 użytkowników | 0 zarejestrowanych | 5 gości (bazuje na użytkownikach aktywnych w ciągu ostatnich 3 minut)
Najwięcej użytkowników online (778) było 02-08-2011
Statystyki
Liczba wątków: 5693 | Liczba komentarzy: 19761 | Liczba użytkowników: 3181 | Najnowszy użytkownik: pożyczki gotówkowe
Logowanie
Nazwa użytkownika: Hasło:
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
Szukaj na forum