Faq | Baza wiedzy | Rejestracja | Logowanie | Wtorek, 04-12-2012, 21:24
Start / Inne / Doradcy finansowi / klub fitness - mozna sie obłowic?
klub fitness - mozna sie obłowic?
Autor Treść
Hania-G.W.
Zaawansowany
[ Profil]

Dołączył(a): 2010-12-04, 22:06
Tematów: 52
Posty: 26
klub fitness - mozna sie obłowic? 2011-12-29, 19:23
 
Obecnie można zauważyć modę nie tylko na zdrową, ekologiczną żywność, ale również na zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek. Sprawność fizyczna, szczupła sylwetka, zdrowa skóra to dzisiejszy wymóg jaki stawia przed ludźmi otoczenie. Panująca moda pracy nad swoim ciałem i kondycją powoduje, iż coraz prężniej rozwijają się kluby fitness. W dużych miastach powstają sieci takich klubów, a czasy małych siłowni mijają bezpowrotnie. Oczywiście sama moda na kluby nie wystarczy, aby zapewnić naszej firmie zysk. Pierwszą istotną sprawą jest lokal i jego wyposażenie. Warto również sprawdzić czy istnieje na naszym rynku konkurencja, gdyż klienci bardzo przywiązują się do znanych im klubów. Trudno nawet mimo lepszych warunków i niższych cen przeciągnąć ich na swoją stronę. To dość specyficzna branża dlatego trzeba szczegółowo i rozważnie zaplanować swoje działania. Ale po kolei. Pierwszą istotną sprawą jest lokal. Aby nasz klub funkcjonował poprawnie i mógł obsługiwać kilkanaście osób jednocześnie jego powierzchnia powinna wynosić minimum 300 metrów kwadratowych. Oczywiście wielkość lokalu wpływa też na zakres usług jakie będzie oferował nasz klub. Wynajęcie lokalu tej wielkości w niewielkim mieście to dość spory wydatek, sięgający kilku tysięcy złotych miesięcznie. Cena ta jest uzależniona od jego lokalizacji oraz stanu. Ponadto należy również uwzględnić koszty utrzymania lokalu: formę ogrzewania, media itd. Wybierając lokalizację naszego klubu powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:
  1. wielkość miasta
  2. bliskość uczelni wyższych, akademików, biurowców, osiedli mieszkaniowych domków jednorodzinnych itd.,
  3. konkurencja i jej siła(obszar działania, wyposażenie, wielkość lokalu, oferowane usługi).
Drugą sprawę istotną dla naszego klubu jest oczywiście jego wyposażenie. Nasz klub może bowiem oferować bardzo zróżnicowane usługi. Od zajęć areobiku po siłownie. Wszystko zależy od wielkości naszego lokalu oraz od posiadanych funduszy. Niestety podstawowe wyposażenie siłowni, czyli podstawowego elementu naszego klubu to wydatek około 100 tysięcy złotych. Ponadto koniecznie w naszym klubie znaleźć powinna się sala do areobiku oraz sala odnowy biologicznej. Sale areobiku zazwyczaj wyposażone są w elastyczne podłogi, na które wydamy kolejne 20 tysięcy złotych. Natomiast na wyposażenie sali odnowy biologicznej około 50 tysięcy złotych. Nasz klub posiadać powinien barek z napojami, ciepłą herbatą, odżywkami itd. Mile widziane w klubach fitness są również sauna i solarium, a to kolejne dość spore wydatki. Im więcej zaoferujemy klientom tym więcej zostawią u nas pieniędzy... Wszystko jednak uzależnione jest od naszych funduszy. Rozważyć należy również leasing sprzętu, gdyż przy takiej ilości sprzętu zazwyczaj jest on możliwy do uzyskania. Pozwoli nam to na znaczne zmniejszenie kosztów budowy salonu, gdyż raty będziemy spłacać z uzyskanych zysków. Trzecim etapem jest dobór personelu. Wykształcony personel może prowadzić np. zajęcia rehabilitacyjne, masaże czy areobik, a to przyniesie nam zyski. Dlatego na ten element również powinniśmy zwrócić większą uwagę. Liczą się nie tylko umiejętności, ale również posiadane uprawnienia i otwartość na klienta. Promocję naszego klubu należy rozpocząć w lokalnej prasie, rozgłośniach radiowych oraz poprzez ulotki. Warto również współpracować z salonami kosmetycznymi w zakresie reklamy. Ludzie dbający o swoja urodę bowiem zazwyczaj dbają również o kondycję i swoją sylwetkę. Ponadto ofertę można skierować rónież do firm oferując ulgowe karnety dla załogi itd. Cały etap budowy naszej firmy fitness rozpoczynamy oczywiście biznesplanem , a kończymy szampańskim otwarciem klubu. Koszt naszego przedsięwzięcia to około 200-300 tysięcy złotych w zależności od wyposażenia(przy założeniu że nie skorzystamy z leasingu), natomiast na miesięczny koszt funkcjonowania składają się takie elementy jak:
  1. czynsz za lokal,
  2. raty leasingowe za sprzęt,
  3. media(prąd, woda, gaz, teleofony),
  4. wynagrodzenie pracowników,
  5. koszty reklamy i marketingu,
  6. koszty utrzymania sprzętu i wyposażenia,
  7. koszty podatkowe(biuro rachunkowe, podatki dochodowy, vat itd.)
Istotną rzeczą związaną z inwestycją w klub fitness jest fakt, iż zwrot naszej inwestycji nastąpi nie wcześniej niż za 5, 6 lat. Ponadto rynek ten stale się rozwija poprzez nowe formy aktywnego wypoczynku, a to pociąga za sobą konieczność ciągłych inwestycji.
Gość
Niezalogowany
[ Profil]
klub fitness - mozna sie obłowic? 2012-02-20, 17:32
 
Super pomysł. Ciekawe czy da sie na tym zarobić
Kto przegląda forum
Na forum jest: 2 użytkowników | 0 zarejestrowanych | 2 gości (bazuje na użytkownikach aktywnych w ciągu ostatnich 3 minut)
Najwięcej użytkowników online (778) było 02-08-2011
Statystyki
Liczba wątków: 5672 | Liczba komentarzy: 19314 | Liczba użytkowników: 3151 | Najnowszy użytkownik: piotr_motyka
Logowanie
Nazwa użytkownika: Hasło:
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
Szukaj na forum